Apartman İlaçlama Firması

hamambocegiilaclama

Apartmanlar insanların toplu halde yaşadıkları yaşam alanlarıdır. Bu toplu yaşam alanları insanlarla beraber birçok türe de ev sahipliği yapmaktadır. Dünya üzerinde canlı olarak sadece insanların olmadığı gibi apartmanlarda da bu durum geçerlidir. Yeryüzünde birçok canlı yaşamaktadır. Bunlardan bazıları insanlar için fayda sağladıkları gibi bazıları da insan hayatını zorlaştırmakta, kısıtlamakta veya tehlikeye sokmaktadır. Haşereler, böcekler ve buna benzer canlılar insanların yaşadığı doğal ortamda sayıları çoğaldıkça tehlikeli hale gelmektedirler. Apartmanlarda herhangi bir dairede oluşan haşerelere önlem alınmazsa veya apartman ilaçlama yapılmazsa diğer dairelere geçerek çoğalabilir ve bütün apartmana yayılabilirler. Haşereler hızla üreyen ve yayılan zararlı canlılardır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için düzenli olarak apartman ilaçlaması yapılması en etkili yoldur.

BÖCEKLERİN NEDEN OLDUĞU SAĞLIK SORUNLARI

Haşerelerin türlerine ve büyüklüklerine göre yayılma süreci değişmektedir. Her böcek her türlü mikrobu taşıma potansiyeline sahiptir. Bu mikroplar insan sağlığını ciddi derecede etkileyebilir. Böcekler, taşıdıkları bulaşıcı mikroplar sebebiyle ölümcül hastalık bulaştırma riskleri oldukça yüksektir. Cilt ve deri hastalıklarına yol açan haşereler olduğu gibi gıda zehirlenmelerine, iltihaplara ve en önemlisi ısırarak zehirleyen türler insan hayatını tehlikeye sokabilmekte ve ölümle sonuçlanacak durumlarda bırakabilmektedir. Ayrıca böceklerin maddi zararları da vardır. Eğer haşereler bütün apartmana yayılmışsa bu durumları bireysel olarak çözmek mümkün değildir. Böyle durumlarda profesyonel bir ilaçlama şirketiyle iletişime geçmeniz sizin için iyi yöntem olacaktır.

 

BÖCEKLERİN NEDEN OLDUĞU MADDİ ZARARLAR

Böcekler veya haşereler sağlık açısından tehlikeli olduğu gibi maddi açıdan da insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer apartman ilaçlama yapılmadığında veya herhangi bir önlem alınmadığı taktirde böcekler evlerinizde ve apartmanınızda maddi hasarlara sebep olur. Böcekler insanlardan arta kalanlarla ya da insanların eşyalarıyla beslenirler. Ahşap mobilyalar, yünlü kıyafetler gibi ahşap ve yünlü her şeyi yiyebilirler. Ayrıca böcekler ve haşereler işletmelerde, iş yerlerinde, restoran ve lokantalarda prestij kayıplarına neden olur. Ciddi titizlikle yapılması gereken ilaçlama işlemleri işletmeler için çok önemlidir. Eğer bir işletme böcek ve haşere sorunlarını ihmal ederse maddi açıdan birçok zararla karşı karşıya kalacaktır. İhmal halinde çoğalan böcekler müşterilerin görmesi halinde o müşteriyi işletmeden soğutacak dolayısıyla prestij kaybı ve maddi kaybı beraberinde getirecektir. Sizler de bu gibi zararlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız önlem almalı, ihmal etmemeli ve profesyonel bir destek almanız gerekmektedir.

BÖCEK VE HAŞERELERDEN KORUNMA YOLLARI NELERDİR?

Böcek ve haşerelerden birçok yolla korunabiliriz. Fakat bu belaya daha sapmadan doğru tedbiri alarak, sağlıklı olmak çok daha önemli bir şekilde atılacak adımdır. Önlem alarak böcek ve haşerelerden korunmuş oluruz. Önemli almanın bir yolu ise iş yeri ilaçlama yapmaktan geçer. Doğru uygulamalar ile bu sorun ile hiçbir zaman karşılaşmaz, iş yerimize kalıcı ve etkili çözümler getirebiliriz. Bu uygulamaların dışında iş yerimizi temiz tutmak, hassas davranmak ve sürekli kontrol etmek böcek ve haşerelerden korunma yollarından sadece birkaçıdır. Siz de böcek ve haşerelerden korunmak ve en iyi hizmeti almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

APARTMAN İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Apartman ilaçlama işlemleri bodrum katı, çatı katı dahil olmak üzere bahçe merdiven boşluğu gibi en uç köşelere kadar titizlikle yapılmalıdır. Apartman ilaçlama işlemleri sırasında bir süreliğine boşaltılmalı ve kapalı kalması daha sonra havalandırılarak normal hayata dönülebilir. Apartman ilaçlama bittikten sonra birkaç gün temizlik yapılmamalıdır. Ayrıca çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. İlaçlama yapılan zemine temas eden çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız hastalanabilir.

bize ulaşın

bize istediğiniz an ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi bize rahatlıkla iletebilirsiniz.