Ataşehir Böcek İlaçlama

2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan Ataşehir, İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alır. Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur ve Ataşehir sınırları içerisi toplam 25,84 kilometrekare olup, nüfusu da 419.368 olarak belirlenmiştir. Toplam 17 mahalleye sahip Ataşehir böcek ilaçlama potansiyeline sahip olup Anadolu yakasının gözde ilçelerinde biri haline gelmiş, yeni ve modern yapılaşması ile nüfusunu gün geçtikçe artırmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilçe olarak kabul edilen Ataşehir ilçesi şöyle tanımlanmıştır: “Ekli (16) sayılı listede adları yazılı mahalleler ile mahalle kısımları merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere İstanbul İli’nde Ataşehir İlçesi kurulmuştur.” Göztepe Libadiye Caddesi, Ataşehir’in batıdan sınırını çizerken, Üsküdar’a bağlı Fetih, Örnek ve Esatpaşa mahalleleri de Ataşehir’e bağlanmıştır. Ataşehir; Yenisahra, İçerenköy, İnönü, Kayışdağı, Barbaros, Küçükbakkalköy, Barbaros, Yeni Çamlıca gibi semtleri içerisinde barındırmakta olup sahip olduğu yapıyı en iyi şekilde kullanan ilçelerden biridir. Ulaşım konusunda bir takım sıkıntıları olup, yeni eklenen otobüs hatları ile Üsküdar, Kadıköy ve Ümraniye ilçelerinden kolaylıkla ulaşılabilir bir hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Böcek İlaçlama

Ataşehir ilçesi diğer ilçelere nazaran deniz etkisine ve neme kapalı olup bir nebze daha sert bir iklime yakındır ancak özellikle yaz mevsiminde yaşanacak nem oranındaki artış böcek oluşumuna neden olarak, haşerelerin hızla diğer mevsimlere yayılması sonucunu beraberinde doğurur. Böcek ilaçlama yaz mevsiminin başında yapılmalı, bahar aylarında oluşacak ani ısı artışı sonucu oluşacak böceklerin önüne geçmek için ise kış sonu böcek ilaçlama için uygun bir dönemdir. Akrep, hamam böceği, pire, kene gibi her çeşit haşere için böcek ilaçlama mevsim değişikliklerinden önce muhakkak yapılmalı; apartman ve ofislerde böceklerin üremesi önlenmelidir. Ataşehir böcek ilaçlama firmaları, ilaçlama için en uygun mevsimleri ve zamanları bildiklerinden Ataşehir sakinleri için doğru tercihler konusunda yardımcı olabilirler.

Ataşehir Böcek İlaçlama Nasıl Yapılmalı?

Ataşehir böcek ilaçlama, en doğru zamanda ve mekanın, yani ofis, apartman veya otelin yapısına uygun olarak yapıldığında hamam böceği gibi giderilmesi zor sorunların bile önüne geçerek Ataşehir için temiz bir zemin oluşturur. Böcek ilaçlama firmaları Ataşehir’deki böcek türlerine de ortama da uygun olarak kokusuz ilaçlama yapmalıdır. Çevre sakinlerine ne koku ne de zehir saçmamalı, en kısa zamanda Ataşehir böcek ilaçlama firması tarafından tamamlanmalıdır. Böcek türüne göre uygun böcek ilacı tercihi yapılarak en etkili çözüme kavuşturulur.

Hamam böceği, fare, kene, pire gibi haşereler böcek ilaçlama hizmeti veren Ataşehir böcek ilaçlama firmaları saydığımız bu kriterlere uygun olarak en kısa sürede Ataşehir’e böcek ilaçlama hizmeti verebilmeli, böcek ilaçlama hizmeti verirken asla kimseyi rahatsız etmeden, kolayca ve sorunsuzca çözüm üretebilmelidir.Bir Cevap Yazın