Böcek İlaçlama İçin Yapılması Gerekenler

 

pest-control-worker

Hayatımızın büyük bir çoğunluğunun geçtiği evimizde ya da bahçemizde karşılaştığımız böcekler, günlük yaşamımızı, bazen de sağlığımızı olumsuz olarak etkilemektedir. Böcek ilaçlama bu tür olumsuz durumlardan kolayca kurtulabilir ve sağlığınızı tehtid eden böcekleri önleyebilirsiniz.

Böcek ilaçlama yapmaya karar verdikten sonra elbette en önemli husus iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

Evde üremiş olan böceklerden, pirelerden, bitlerden veya göze görülmeyen diğer haşerelerden kurtulmak için yapılan böcek ilaçlama kimyasal ürünlerden yapılmaktadır. Bazı ilaçlama yapılırken kişilerin evde bulunmaması gerek. Bu süre 2 saat bazen ise 2 gün sürebiliyor. Bu sürenin ne kadar olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Kişilerin eve girebilecekleri günden önce girmemeleri son derece önemlidir. Aksi takdirde zehirlenmeler yaşayabilir.

İlaçlama Sonrası Evde Yapılması Gerekenler

Mutfak malzemelerini ilaçlama öncesi ve sonrası mutlaka yıkamanız gerekmektedir. Pire, bit, tahta kurusu, akrep, kulağakaçan gibi gibi haşereler için ilaçlama yapılmışsa nevresimleri ve çocuk kiyafetleri mutlaka yıkamak gerekmektedir. İlaçlama yapılan yerde kesin sonuç alınması için aynı gün ıslak ıslak temizlik yapılmamalıdır veya detercan ile temizlik yapılmamalıdır. Evde emekleyen çocuk varsa dokunabileceği her yer temizlenmelidir.

Ev-İlaçlama

Böcekler Nerede Ve Nasıl Bulunurlar?

Çoğu zaman evimizde evimizdeki gizli misafirlerden haberimiz bile olmuyor. Dolapların içlerinde halılarda, kilimlerde, bodrumlarda evin her yerinde sizi rahatsız eden bu gizli misafirler böcekler, sinekler, karasinek, sivrisinek, pire, kene vs. olabilir. Bahçeli evinizde karıncalar da sizi rahatsız ediyor olabilir. Ailenizle birlikte bahçenizde piknik yapamıyor, rahat edemiyor olabilirsiniz. Böcekler daha çok yaz ayları ortaya çıkarlar.

Böcek İlaçlaması Sonrası Dikkat Etmemiz Gerekenler

İlaçlamadan sonra temizlik pek çok insanın merak ettiği bir işlem olup olası zehirlenme ve ilaçların kimyasal etkisine maruz kalmamak için yapılması gerekenler ev hanımları bu konuda ciddi araştırma yapmaktadır. Önemli bir ayrıntıda böcek ilaçlamadan sonra temizlik yaparken eldiven kullanmak ve eldivensiz temizlik yapılmamalıdır. Eldiven kullanarak ilaçlamadan sonra temizlik yapılması çok önemlidir.

 

İlaçlama İstanbul Şirketi olarak haşere türlerine kullandığımız özel ilaçlama teknikleri ve sağlık bakanlığı tarafından onaylı böcek ilaçları ile ilaçlama garantisini vermekteyiz…

 

 Bir Cevap Yazın