En Tehlikeli 10 Böcek Türü

 Çıyan-İlaçlama

1.Çıyan

Zehirli olan çiyan tüyleri ölümcül zehirlenmelere yol açabilir. Kahverengi ve turuncumsu renklere sahipler. Son derece zehirli olan bu haşerelerin bazı türleri, ölüme dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle, çıyanların görüldüğü alanlarda acil şekilde ilaçlama yaptırmak son derece önemli. Çıyan ile mücadele sırasında kurumsal ilaçlama firması ile çalışmak her zaman için daha doğrudur.

kulaga-kacan-1

2.Kulağakaçan

Avlanmak için gece saatlerini kullanan kulağakaçanlar evlerin yarık ve kovuklarında yaşarlar. Genellikle sebze ve meyvelere zarar veren kulağakaçanlar  tarlalarda ve sera alanlarında büyük zararlar verebilen kulağakan ile mücadele  için ilaçlama yapılması ön görülmektedir. Gündüzleri uyuyarak vakit geçiren bu böcekler geceleri aktiftirler. En tehlikeli böcek türü olan kulağakaçanların baş kısımlarında  antenleri vardır. Uzun boylu bir böcek olan kulağakaçan baş kısımlarında antenleri vardır.

hamam-boceginden-nasil-kurtulurum

3.Hamam Böceği

Hamam böceği insanlara mikrop bulaştırabilen bir zararlı böcek türüdür. Hamam böceği gezindiği alanlardan sürekli olarak baktteri ve mikrop yaparak birçok kalıcı bulaşıcı hastalığa doğrudan sebep olmaktadır. Güçlü ayak yapısına sahip olan hamam böceği sürekli yürür. Hamam böceği yiyecek madde bulamaz ise çorap, deri, kağit ve kumaşları kemirebilir.

cekirge-hakkinda-bilgi

4.Çekirge

Çekirgeler çok gürültücü böceklerdir. Çekirgelerin üç çift bacakları vardır. Arka bacakları sıçramaya  çok elverişlidir .Bazıları bir kerede 1 metreye sıçrayabilir.Genellikle sıcak yerlerde yaşayan,bulunduğu yere ve tarımürünlerine zarar verebilen böceklerdir.Gruplar halinde bırakılmış yumurtalardan çıkan kanatsız çekirge yavruları büyük topluluklar halinde bitkilere saldırır.Sıcak mevsim bulan dişiler yumurtlar,daha sonra kalbalık şeklinde ölürler.Fakat  bu kez de cesetleri hastalıklara yol açar.

 

karasinekler

 

 

5.Karasinek

Baş kısmında bulunan duyargalar ile koku alma ve dokunma, hissetme duygularını harekete geçirir. Bakteri kaynağı olan karasinek genellikle ağaçların ve bitkilerin olduğu alanlarda yuva kurar ve insanların yiyeceklerinde besin kaynaklarını oluştururlar.

sivrisinek2-11082014

6.Sivrisinek

Geceleri çekilmez hale getiren ve kan emerek beslenen bir canlıdır. Özellikle yaz aylarında çıkarlar. Uzak mesafelerden Sivrisinek yumurtalama sistemi ile çoğalırlar. Yumurtalarını sulu ve nemli yerlerde saklarlar. Sivrisinekten kurtulmak için açık yada kapalı alanlarda profesyonel hizmet almak şarttır.En tehlikeli haşere türünden olan sivrisinek ısıran yeri yaraya çevirebilir.

kene-vucuttan-nasil-cikarilir_646x340

7.Kene

Keneler hastalık bulaştırıcı haşerelerdir. Kenelerin sokması sonucu ölen insanların sayısındeki artış birçok kişinin ölüm korkusu yaşamasına yol açar. Kan emmek amacı ile insanların vucutlarınada yapışan haşerelerdir. Sıcak havaları seven keneler özellikle yazaylarında ortaya çıkar. Tehlikeli haşere türü olan keneler çok sinsi ve son derece zararlıdırlar.

kirkayak-ilaclama

 

8.Kırkayak

Boyları 5cm ve düşüğü olan kırkayaklar genellikle kahverengi ve siyah renkte olurlar. Nemli bölgeleri seven bu haşereler, en çok bahçelerde görülür ve bu alanlarda yetiştirilen meyve ve sebzeler ile beslenme sağlar. Evlerimize geliş sebepleri elbette misafir amaçlı değiller. Evlerdeki genel meskenleri ise, çatı,bodrum evin kapı ile pencere diplerinde yaşamaya başlarlar.Kira vermezler.Bu nedenle kırkayaklardan kurtulmak için böcek ilaçlama ile son bulabilirsiniz.

guve3

9.Güve

Güve insanların besin kaynaklarına ve eşyalarına oldukça fazla miktarda zarar verir. Güveler kanatlı olup tıpkı kelebeğe benzer. Her güve bulunduğu yerin rengine göre kendini adapte eder. Evde bulunan güve türleri evdeki birkaç eşyayı kemirip yedikleri için bu eşyaları kullanılamaz hale getirirler.

maxresdefault

10.Tahta Kurdu

Ağaç kurtları bir diğer adı ile Tahta kurdu, ağaç ve ahşaplardan oluşan maddeleri kemirmeleri ile tanınır. Hem ev içinde hem dışında insanlara birçok zararlar verebiliyor.Tahta kurdu için mutlaka eviniziilaçlamanız şart.Tahta kurdu mücadelesinde kullanılan ilaçlar kesinlikle sağlık bakanlığı onayından sonra kullanılmaktadır.Bir Cevap Yazın