Gemi İlaçlama Firması

gemi-ilaclama-firmasi

GEMİ İLAÇLAMA SEKTÖRÜ HAKKINDA

Böcek ve haşereler biz görmesek yaşam alanlarımızın her yerindedirler. Evlerimizde, apartmanlarımızda, işletmelerde hatta gemilerde bile böcek ve haşerelere rastlanmakta, gemi ilaçlama ile bu sorunlar giderilmektedir. Gemiler yük ve yolcu taşıdıkları için böcek ve haşereler sıkça görülmektedir. Böcek ve haşereler gemilerdeki yüklere zarar vermemesi için veya yolcuları rahatsız etmemesi için gemi ilaçlama yapılmaktadır. Gemiler sürekli seyahat halinde olduklarından özellikle uluslararası çalışan bir gemi birçok ülkeye uğradığı için sürekli böcek ve haşere istilasına uğramaktadır. Gemilerin ve içindeki ürünlerin zarar görmemesi için periyodik olarak gemi ilaçlanma yapılması gerekmektedir.

Böcek ve haşere ilaçlama, ev ilaçlama gibi gemi ilaçlama da oldukça önemli ve gereklidir. Gemi içerisinde bulunan böcek ve haşereler hızla büyüme ve gelişme potansiyeline sahiptir. Gemi ilaçlama özellikle yurt dışı mal taşıyan gemilerde büyük bir önem taşır. Yasal prosedür gereği gemiler yola çıkmadan önce mutlaka gemi ilaçlama yapılmak zorundadır. Tıbbı yardım alınamayacak kadar uzun süreli gemi yolculuklarında böcek ve haşereler hem gemi şartlarını hem de insan sağlığını etkileyerek ölümlere yol açabilir. Seyir güvenliği açısından kablolarda ve mekanik araç gereçlerde oluşan arızalar gemiyi tehlikeye sokabilir. Bu tür arızalara sebep olan böcek ve haşereler, fareler ve diğer kemirgen türler hem insan hayatını hem de seyir güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Gemi ilaçlama olarak kokusuz, güvenli ve garantili ilaçlarımızla yolcuları, çalışanları rahatsız etmeden gemi içerisindeki hiçbir eşyaya ve yüke zarar vermeden hizmet veriyoruz.

GEMİLERDE GÖRÜLEN BÖCEK VE HAŞERELER NELERDİR?

Gemiler açık denizlerde seyir halinde olduklarından ve birçok ülkeye uğradığından dolayı içerisinde birçok canlıyı barındırmaktadır. Birçok böcek ve haşere türüne ev sahipliği yapan gemiler ancak gemi ilaçlama sistemi ile böcek ve haşerelerden arındırılabilir. Gemilerde bulunan böcek ve haşereler nelerdir? Açık ve kapalı alanlarda görülen hamam böceği, kalorifer böceği, güve, karınca, çıyan, kertenkele, ağaç kurdu (tahta kurdu), yılan, fare, gümüş böceği, pire, bit, teşbih böceği, arı, sinek, kene gibi böcek türleri gemi içlerinde de görülebilir. Gemilerde görülen böcek ve haşerelerden daha çok kemirgenler büyük problemlere yol açabilir.

GEMİ İLAÇLAMA NEDEN ÖNEMLİDİR?

Gemiler içlerinde yolcuların, çalışanların ve yüklerin bulunduğu bir araçtır. Bu yüzden içlerinde bulunan insanların ve malların zarar görmemesi için gemi ilaçlamasının önemi çok büyüktür. İlaçlanmayan gemiler içerisindeki insanların sağlığını olumsuz etkilediği gibi gemiye ve içerisindeki yüke zarar verir. Böylesine önemli nakil araçlarının temiz ve hijyenik olması çok büyük önem arz eder. Yasal prosedürler gereği ilaçlanmayan gemiler ve içerisindeki yükün zarar görmesi durumunda çok büyük maddi kayıplar yaşanabilir. Yine maddi zararlar açısından kablolara ve mekanik aletlere, gemi içerisindeki ahşaplara zarar veren böcek ve haşereler büyük maddi kayıplara neden olur. Bu yüzden gemi ilaçlamaya ihtiyacınız olduğu gibi gemi ilaçlama zorunlu bir gereklilik haline gelmektedir.

Gemi ilaçlama firması olarak geminizdeki böcek ve haşereleri güvenli ve garantili bir şekilde çözüyoruz. Diğer gemi ilaçlama firmaları gibi sıvı ilaç kullanmaksızın kokusuz ve gemi içerisindeki çalışan personel ve konaklayan yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde aynı zamanda gemi içerisindeki hiçbir eşyaya ve yüke zarar vermeyerek gemi ilaçlaması yapıyoruz. Detaylı bilgi ve fiyatlarımızı öğrenmek içingemi ilaçlama firmamızla iletişime geçmenizi öneririz.

bize ulaşın

bize istediğiniz an ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi bize rahatlıkla iletebilirsiniz.