Hamam Böceği İlaçlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kimi korkar, kimi korkmaz, kimi tiksinir, kimine fark etmez bile. Ama yine de kimse yaşadığı alanda onları istemez. Evet halk tabiriyle Kara Fatma ile karıştırılan böcekten bahsediyorum yani Hamam Böceği. Yalnızca 2000 Metreden daha yüksek yerlerde ve kutuplarda yaşayamayan bu böcekler sadece bizim değil, neredeyse tüm dünyanın problemi. Hem etçil hem de otçul bir beslenme şekline sahip bu böceklerin hemen hemen her ortama adapte olabilme yetenekleri vardır fakat yine de yaşamaları ve üremeleri için en uygun ortam apartman içleri gibi nemli ve ılık ortamlardır. Dışkıları ve salgıladıkları feromonlarla diğer hamam böceklerine hem besin ve su kaynağı sağlarlar, hem iletişim kurarlar hem de yuvalarının yerini işaret ederler. Hiçbir gıda tüketmeksizin 1 ay boyunca yaşayabilen bu canlılar kafası olmadan dahi 2 hafta yaşayabilirler çünkü beyinleri ayaklarındadır. Kafası olmayan bir hamam böceği yalnızca açlıktan ölür. Kendisi bir parazit olmamasına karşın birçok hastalığın taşıyıcılığını yapan bir görev edinmişlerdir. Suda boğulmadan yarım saat yaşayabilirler. Tüm bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki kontrolü oldukça zordur çünkü inanılmaz hızlı bir şekilde ürer ve kafasız dahi yaşayabilirler. Fakat şu önlemleri alabilirsiniz.

  • Yaşadıkları boşluk ve duvar çatlağı benzeri yerleri tıkamak, kapatmak.
  • Çöp ve gıdalar açıkta bırakılmaz.

Tabi ki yine de en pratik ve kesin çözün böcek ilaçlama olup, böcek ilaçlama firması olan İlaçlama İstanbul bunu ustalıkla yapmaktadır.

İstanbul’da üç tür hamam böceği vardır. Bunlar;

  • Alman Hamam Böceği ( Kahverengi, 1,5 cm )
  • Doğu Hamam Böceği ( Siyah, 2,5 cm )
  • Amerikan Hamam Böceği ( Kahverengi, 3 cm )

Böcek ilaçlama firmaları yaptığı uygulamalarla tüm bu çeşitlerin üstesinden gelmeye çalışmıştır. Böcek ilaçlama firması olan İlaçlama İstanbul tüm çeşitlerin hakkından gelmekte olup bunu kokusuz, hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaktadır. İlaçlama İstanbul sizlere böcek ilaçlama firması olarak hizmet vermektedir. Böcek ilaçlama firması sektöründe parmakla gösterilen firmamız bundan gurur duymaktadır ve her zaman bulunduğu konumu koruyup, sektörü daha iyi yerlere getirmek adına çalışacaktır.Bir Cevap Yazın