İstanbul Böcek İlaçlama Firmasi

Doğal ekosistemin bir parçası olan böcekler çoğu zaman insanlar için sıkıntı yaratmışlardır. Birçok insanın görmekten tiksindiği bu canlılar bir takım hastalık ve salgınların da baş sorumlusudur. Yaşam alanlarımız olan evlerimizde kimi zaman bu haşerelerle karşılaşırız. İnsan vücudunu ısırdıkları zaman kendi salgılarını bıraktıklarından doku hasarına yol açmaları mümkündür. Sağlığımızı tehdit etmenin yanı sıra insanlarda tedirginlik yaratan böceklerden kurtulmanın en etkili ve kesin çözümü böcek ilaçlama yöntemidir.

Böcek İlaçlama Nedir?

Peki, bu haşerelerden kurtulmak için bu yöntem nasıl kullanılır ve etkileri konusunda neler bilmeliyiz. Ziraat alanında da kullanılan bu durum istenmeyen böceklerin ortadan kaldırılması ve çoğalmalarının önüne geçmek için kullanılır. Bu işlem için öncelikle haşerelerin türü tespit edilip ona uygun ilacın temin edilmesi ile başlanır. Tabi ki bu konuyu uzmanlarından istemelisiniz. Günlük hayatta bizim kullandığımız standart böcek ilaçları kesin bir etki göstermemekle birlikte kalıcı çözümler içinde yeterli değildir. Fakat ilaçlama firmaları bu tip durumlar için en etkili yolları kullanarak sizi bu sorununuzdan kurtarmaktadırlar.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Bu yöntemler yukarıda belirttiğimiz üzere ziraat alanında da kullanılan belli başlı yöntemler arasındadır. Profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu işlemleri yapmak için alanında uzman firmaları tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Kokulu İlaçlama

Genellikle böceklerin yoğun olduğu yerlere uygulanır. Bu yöntem sıvı şekilde püskürtme yapılma suretiyle uygulanır. Haşerelerin yoğun olduğu yerlerde uygulandığı için çabuk ve etkili çözüm için çok uygundur. Bu esnada mekânda bulunmamanız varsa evcil hayvanınızı da uzaklaştırmanız gerekir. İlaçlama işlemi bittikten birkaç saat sonra mekânı iyice havalandırmanız önemlidir.

Kokusuz İlaçlama

Bu ilaçlama yöntemi de sıvı püskürtme yapılarak uygulanır. Fakat farklı olarak koku bırakmaz ve alanı terk etmenize gerek kalmaz. İlaçlama yapılırken günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus gıda maddelerinin üzerini açık bırakmamak ve ilaçla temas etmesini engellemektir.

Jel İlaçlama

Diğer bir böcek ilaçlama yöntemi ise jel ilaçlamadır. Bu uygulamada kokusuzdur. Genellikle mutfak yemekhane ve restoran gibi yerlerin ilaçlanmasında kullanılır. Oldukça etkili bir böcek ilaçlama şeklidir. Özel bir jel tabancası aracılığıyla böceklerin sık uğradığı yerlere sıkılarak yapılmaktadır.Bir Cevap Yazın