NEDEN İLAÇLAMA YAPMALIYIZ?

Günümüzde artık evlerimiz, iş yerlerimiz sadece misafirlere kapı açmıyor, davetsiz misafirlerimizi de barındırıyor. Bu davetsiz misafirler taşıdıkları hastalıkları (tifüs, veba, mantar vb.) bizlere rahatlıkla bulaştırabilir, hayatımızı olumsuz etkileyebilir, yaşam kalitemizi düşürebilir. Evdeki bireylere, evcil hayvanlara hatta bitkilere büyük zararı dokunabilir, bazı böcek ısırıkları geri dönülmez hasarlara yol açabilir. Hızla üreyerek tüm evi işgal altına alabilen istenmeyen bu böcekler ev, iş yeri temizliği ve kişisel sağlığımız için büyük tehdit oluşturabilir.

 

PEKİ BİR KEZ İLAÇLAMA YETERLİ MİDİR?

 

Her şeyden önce ilaçlama periyodik aralıklarla düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bir kez ilaçlamak yeter diye düşünmemeliyiz. Böcekler yaşadıkları alanlara yumurta bırakırlar. Bıraktıkları bu yumurtalardan misli ile çoğalırlar. Bazı böceklerin öldükten sonra dahi yumurta bıraktıkları gözlemlenmiştir. Bu nedenle sadece bir kez ilaçlama yeterlidir diye düşünmek büyük bir yanılgıdır. Evimizi ne kadar temizlersek temizleyelim, hatta evimizin her zaman temiz olduğunu düşünsek bile bu böceklerin bıraktıkları yumurtalardan yeni böcekler meydana çıkacak ve düzensiz ilaçlama yüzünden evimizi, yaşam alanımızı veyahut iş yerimizi tekrar bu davetsiz misafirlere teslim etmiş olacağız.

Bunun yanı sıra kendi yapacağımız ilaçlama bilinçsiz hasarlara yol açabilir. İlaç içeriği hakkında bilgi sahibi olmadan, dozunu profesyonelce ayarlayamadan yapacağımız her ilaçlama en başta evdeki bireylere ve evcil hayvanlarımıza zararı dokunabilir. Bundan ötürü düzenli ilaçlamayı profesyonel ellere bırakmamız gerekir.  İlaclama-İstanbul ekibinin profesyonel, kokusuz ilaçlama yöntemi ile yaşam alanımızı, iş yerimizi güvenli ellere teslim edebiliriz. Evimizde sadece istediğimiz misafirlerle birlikte yaşamak ve sürprizle karşılaşmamak adına yaşam alanımızı düzenli bir şekilde ilaçlatmalıyız.

Bu yazımda ilaçlamanın öneminden, yaşam alanlarımızı davetsiz misafirlerden nasıl korumamız gerektiğinden, ilaçlamanın düzenli aralıklarla yaptırılması gereken bir alışkanlık olduğundan bahsettim. Yaşam koşullarımızı yükseltmek adına önce kendi alanlarımızda huzuru sağlayarak başarabilir, daha mutlu yarınları stressiz yaşayabiliriz.

 Bir Cevap Yazın