Sarıyer Böcek İlaçlama

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Sarıyer ilçesi olan ismi sırasıyla; Simas, Skletrinas, daha sonra Mezarburnu (Mesarburnu), Altınyer, Sarıyarve son olarak da Sarıyer olmuştur. Sarıyer ismi ilk olarak “Kutsal Ana” olarak bilinen Simas’tır. Bazı kaynaklarda “Kutlu ve Güzel Akarsu veya Güzel Su” olarak geçmektedir. Sarıyer ilçesinin ismine ilişkin rivayetler de vardır. Bir rivayete göre, ilçede yıllarca altın ve bakır madeni çıkarıldığı için Maden Mahallesi ile Şifa Suyu olarak bilinen bölgeler arasında sarı renkte yarlar oluşmuştu. Bu nedenle ilçenin ismi önce Sarıya, sonra da Sarıyer’e dönüşmüştür. Diğer rivayete göre ise Sarıyer ismi bu semtte yatan “Sarıbaba” isimli bir şahıstan gelmiştir.

Sarıyer Tarihçesi

Sarıyer ilçesi eski çağlarda boş bir arazi iken Bizans döneminde tam bir yerleşim merkezi değildi, kıyı bölgelerde yarleşim alanları yetersizdi. Kilise, eski liman, sarnıç ve eski kaleler çevresindeki küçük kırsal yerleşmelerden oluşuyordu. Genellikle balıkçılık yapan yerliler geçimlerini buradan sağlıyorlardı. İstanbul’un fethinden sonra Anadolu’dan ve Adalar’dan getirilen göçmenlerin gelişiyle Sarıyer’de yerleşim alanları artırılmaya başladı ve Sarıyer’e birçok çeşme, köşk ve konak yaptırıldı. Kıyı kesimindeki köylerin gelişmeye başlaması ile bu dönemde Sarıyer, Yeniköy ve Rumeli Hisarı köy haline geldi. 18. yy’da kıyı kesiminde yalılar belirmeye başlamıştır. Günümüze gelinceye kadar büyük bir gelişme gösteren Sarıyer böcek ilaçlama yapılması gereken, düzenli kontrolünün ve düzenin sağlanması gereken temiz ve doğal bir ilçemizdir.

Sarıyer Böcek İlaçlama

İstanbul’un en güzel bölgelerinden birinde yer alan Sarıyer ilçesi gerek doğal manzarası ve yeşil doğasıyla ilçede yaşayan insanlar tarafından son derece memnun bir hayat sunmaktadır. Değerinin bilinmesi gereken Sarıyer böcek ilaçlama yapılması gereken ve düzenli olarak arındırılması gereken bir ilçedir. Zira bu bölgede yer alan apartman ve ofisler böcek oluşumu için müsait alanlar oluşturmaktadır. Deniz etkisi ve yeşil yapısı canlılar için yaşanılası bir ilçedir. Her çeşit haşere oluşumu için üreme ortamı oluşturan hava yapısı Sarıyer’in en büyük dezavantajıdır. Sarıyer böcek ilaçlama her mevsim düzenli olarak yapılması gerekir. Bu nedenle Sarıyer böcek ilaçlama firmaları hangi tür böceklerin oluşabileceği konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Hamam böceği, akrep, kene, pire gibi böcek türleri Sarıyer böcek ilaçlama yapılması için gerekli sebepler oluşturmaktadır. Sarıyer böcek ilaçlama firması, apartman, ofis veya otel gibi alanlarda mekanın yapısına göre hangi böcek türüne elverişli olduğunu tahmin edebilir. Böcek ilaçlama, mekanın yapısına göre değişiklik gösterirken böcek türüne göre de farklı böcek ilacı kullanılabilir. Örneğin, hamam böceği ilaçlama ile akrep ilaçlama farklılık gösterebilir. Sarıyer böcek ilaçlama firması bu konuda uzmanlığını ortaya koymalı, en kesin sonucu ortaya çıkarmak için böcek ilaçlama konusunda ustalığını göstermelidir.

Sarıyer böcek ilaçlama apartmanı otel, ofis veya iş hanı içerisinde her bölgeye uygulanabilir. Kokusuz ve kısa sürede çözüm üretebilen böcek ilaçlama firmaları, insan sağlığını rahatsız etmeyecek şekilde ilaçlama yapar. Sarıyer ve çevresinde böcek ilaçlamanın düzenli olarak yapılması böcek üremesine engel olarak insanlar için sağlığı olumsuz etkilememektedir. Böcekler çoğalmadan yapılacak Sarıyer böcek ilaçlama, ilçenin genel sağlığını ve temizliğini artıracaktır.Bir Cevap Yazın